- Nopea ja helppo käyttöliittymä
- Standardiliitäntä Wifi ja Bluetooth
Axiom on Raymarinen uusi karttaplotteri, moderni monitoiminäyttö, joka voidaan liittää useimpiin lisälaitteisiin. Nopea ja helppo käyttöliittymä.
Axiomia voidaan laajentaa niin, että toiminnallisuutta voidaan laajentaa tarpeen mukaan. Se tukee Raymarinen kaikkia lisävarusteita, esim. Quantum-tutka, CHIRP-Sonar, FLIR-lämpökamerat, audiointegrointi, instrumentit, kamerat ja Evolution-autopilotti. Standard-Wi-Fi- ja Bluetooth-yhteydet tarjoavat pääsyn uusimpiin Raymarine-tabletteihin ja älypuhelimiin.
Axiomilla on asennussarjat pinnan ja akselin asennusta varten, asennustyökalut, teho / datakaapeli ja asennusohjeet. Kartta ostetaan erikseen.
Raymarinen tuotenumero: E70363-00
Mitat: 210 x 142 x 77 mm
Paino: 1,52 kg
WiFi
Bluetooth
USB, myös lataus
1A Ethernet / (RayNet)
NMEA2000
NMEA0183 (vaatii NMEA2000-sovittimen)
SeaTalkNG (vaatii sovittimen A06045)
Raymarine on toimittanut korkealaatuisia navigointi-, luotain-, autopilotti- ja muita merielektroniikkatuotteita sekä isoille että pienille veneille jo yli 80 vuoden ajan. Tuotteille on ominaista helppokäyttöisyys ja helppo asennus, suunnittelu ja selkeä visuaalinen viestintä sekä suuri joukko hyödyllisiä toimintoja. Hyvä navigointijärjestelmä parantaa sekä veneilykokemusta että turvallisuutta aluksella, samoin Raymarinen tuotteet.