Lewmar H2/H3 sopii enintään 14 metrin pituisiin veneisiin. Tyylikkäissä, vaakasuorissa H-sarjan vinsseissä on Lewmarin luotettava madonvaihde, ja niissä voidaan käyttää sekä ketjua että punottua siimaa. Vinssi on myös ostettavissa. Katso aiheeseen liittyvät tuotteet sivun alalaidasta. Sisäänrakennettu kontaktori yksinkertaistaa johdotusta ja sitä suojaa kestävä kotelo. Alumiini- ja komposiittikotelo vähentää painoa.
H2/H3:ssa on vakiona raskas elementtikytkin ja magneetti ketjumittariin liitettäväksi.
Vinssin vankka rakenne ja vesitiivis tiiviste johtavat erittäin vähäisiin huoltotarpeisiin ja myös erittäin yksinkertaiseen asennukseen.
Toimitetaan täydellisenä, moottori/vaihteisto, rengasyksikkö yhtenä kompaktina yksikkönä, ohjauspaneeli, sulake ja kontaktori sisältyvät myös oston yhteydessä.
Malli | H2 (12V) | H3 (12V) | H3 (24V) |
Moottorin teho | 700 W | 700 W | 1000 W |
Suurin vetovoima | 650 kg | 890 kg | 1020kg |
Työkuorma | 163kg | 215kg | 243kg |
Suurin nopeus | 21 m/min | 28 m/min | 30 m/min |
Ketjutyypit | 8mm DIN 766 8 mm ISO 4565 5/16" BB 5/16" ISO G4 |
10mm DIN 766 Lewmar 9.5 G40 3/8" BBB |
|
Siimatyypit | 14-16 mm 3 säiettä 8 punottua | ||
Normaali kulutus | 80 A | 85 A | 60 A |
Sulake | 90 A | 110 A | 90 A |
paino | 23,5 kg | 25,5 kg | 25,5 kg |
Lewmar
Lewmar on synonyymi korkealle laadulle ja innovatiiviselle laivavarusteille ja lisävarusteille. Lewmarilla on rikas historia luotettavien ja edistyksellisten ratkaisujen toimittamisesta, ja se tarjoaa tuotteita, kuten vinssejä ja luukkuja. Niiden valikoima on huolellisesti suunniteltu vastaamaan vaativimpiin ja vaihteleviin meriolosuhteisiin. Yhdistämällä edistynyttä teknologiaa kestäviin materiaaleihin Lewmar luo järjestelmiä, jotka eivät ole vain luotettavia, vaan myös optimoivat toiminnallisuuden ja turvallisuuden.